FORUM FİLBOX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45

+28
mudo
altıüstü
delora
sestak
dedana
maksat
vadeci
tokat
fedai
kuramcı
dicaprio
volfram
dumanyedi
seksen
kalem
tasci
kagit
kaleci
puding
padida
naturallife
rejisör
yeniceli
moldova
resort
murathan
lerayden
porland
32 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45 Empty Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45

Mesaj tarafından porland Salı Eyl. 01, 2015 9:45 pm

Dindar bir ailenin kızı olan Naomi (Ania Bukstein), babasını ikna ederek evlilik tarihini bir yıl erteler ve bir Yahudi okulunda okumaya başlar. Aynı okulda okuyan özgür ruhlu Michelle (Michal Shtamler) ile tanıştığında her şey değişir. İki kız, rahatsız edici bir geçmişe sahip, Anouk (Fanny Ardant) adında bir yabancı ile karşılaşırlar ve o andan itibaren yasaklı bir dünyaya adım atarlar.
porland
porland
Merhabalar
Merhabalar

Domuz

Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45 Empty Geri: Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45

Mesaj tarafından lerayden Çarş. Eyl. 30, 2015 12:57 pm

ben bunun kitabını 3 kez okudum lakin filmi izledim sabırla sonuna kadar inceledim fakat verilen bir msj olduğu açık filmin kesitler aklımda da sır ne neyi anlatmak istiyor burda neyi nasıl kastediyor.kitabında verilen msj da çok açık öğretmenler vs. hepsinin ama filmin de işin içinden çıkamadım.sıkı film izleyicisiyim incelerim filmleri fakat algılayamadığım koca 2 saat var burada.neyin msjını nerede neyi örnekleyerek anlatmaya çalışıyor anlamadım.çözümleyemedim filmi
lerayden
lerayden
Yamak
Yamak

Kedi
Lakap : beyaz kalpak

Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45 Empty Geri: Sırlar - The Secrets 21 Eylül, 18:45

Mesaj tarafından murathan Çarş. Eyl. 30, 2015 1:12 pm

gerçekten flim çok güzel ilk bundan 4 sene önce izledim ve istediğim birşey gerçekten oldu bende şaşırdım aslında flimde sadece istemesini bilin ve iyi düşünün iyi enerji saçmak için kurgulanmış
murathan
murathan
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından resort Çarş. Eyl. 30, 2015 1:20 pm

mason ateist saçmalığı eğer bir şeyi isteyecekseniz onu Allahtan c.c. İsteyin hiç bir dua karşılıksız kalmaz.

resort
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından moldova Çarş. Eyl. 30, 2015 1:28 pm

Kimileri bunun doğru ve gerçekliği konusunda hemfikir.. kimileri saçmasapan buluyor(yorumlarına bakarsanız hepsi de mutsuz bir hayat yaşadığını da belirtmişlerdir… ilginç) kimileri de bu kitabın ve filmin masonlar tarafından yayınlandığını, dinimize uymadığını Allah (C.C.)’tan başka evren gibi bir varlıktan medet umulduğu gibi bir sürü acayip yorumlar var. Burada benim şöyle bir teklifim var; Her ne olursa olsun sırrı denemekten kimseye zarar gelmeyeceği kesin… o yüzden sırrın işlerliğini bizzat kendiniz deneyin, sonuç alacağınız kesin… diğer taraftan kitapta bahsedilen evren mefhumu kitabı yazan kişi için gizli bir güç(bence ne olduğunu kendisi de tam olarak bilmiyor) iken biz müslümanlar biliyoruz ki irade denen mevzu söz konusu; yani bir külli irade vardır Allah(c.c.)’ın iradesi bir de insana verilmiş olan cüz’i irade vardır… özet olarak sırda belkde yazarın da bilmediği şey( bilmiş olsa bunu yazardı) insana verilmiş olan cüz’i iradenin gücü denilebilir… işte asıl nokta burada; eğerki yaşadığımız dünyada bize verilmiş olan güç bu kadar büyükse düşünelim ki rabbimizin gücünü… işin güzel tarafı da burada….görmek için farkında olmak gerekir… zannediyorum sır’dan sonra kimse ‘ben doğarken ölmüşüm’ gibi arabesk ve ruh sıkıcı bir hayatı kendine reva görmeyecektir… saygılarımla…
moldova
moldova
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından yeniceli Çarş. Eyl. 30, 2015 2:27 pm

Her yönüyle masonluğu ve deccale yani şeytana tapan dini istismar eden bir yönetim mekanizmasını bu denli iyi birşeymiş gibi anlatıp daha sonrada sizleri kolayca kullanan sistemin karşısında duruyorum ve allahın izniyle inşallah sizlerde birgün bu masonların kuklaları olmaktan kurtulursunuz kurtuluşun ilk yolu bunları tanımaktır

yeniceli
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından rejisör Çarş. Eyl. 30, 2015 2:39 pm

ALLAHDAN başkasına güvenmem ve bi isteğim varsa ona dua ederim.
düşünce gücü cart curt bunlar hurafe.bunlar 2-3 ateist toplanmış insanların beynini yıkamaya çalışıyo 11 dk dayana bildim izlemeye.tek kelimeyle yalan hurafe saçmalık dolu bi belgesel eğer sır arıyosanız gerçek güç arıyosanız kuran okuyun namaz kılın ibadet edin……….
rejisör
rejisör
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından naturallife Çarş. Eyl. 30, 2015 2:57 pm

sadece istemek yetmez hiçbirşey karşılıksız değildir..Allah sana istediklerini verir ancak onun yolundan gidersen ve yalnızca bu şekilde mutlu olursun ..Sır sadece aldatmaca sadece boşlukları doldurmanın güzel bir yolu ..Dünyada birşeylere gerçekten sahip olmanın yada herşeyi gerçekten bizim istediğimiz gibi yapmayı buldunuz mu şimdi hadi canım sadece sizi asıl yoldan , doğrudan şaşırttılar ..araba istedim oldu hadii ya nasıl oldu parayı evren mi ödedi ..arabayı istedin sonra evren verdi sana arabayı sen ona ne verdin , yada neden evrene verdin ..Sadece istedin istedin istedin aldın kullandın tükettin işte onların istedikleri bu zaten senn devamlı istemen onlarında sana istediklerini alman için bahaneler yaratması nefsin için yeni kapılar açılması yeni ürünler ..saf olmayın yoldan şaşmayın allaha inanmıyor olabilirsiniz ama eminimki bu kitabı okuyupta kuranı kerimi okumayanınız vardır belki. bi içten açıp okuyun gerçek orda SIR değil gzli değil
naturallife
naturallife
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından padida Çarş. Eyl. 30, 2015 3:03 pm

yorumları okudum merak ederek izledim.gerçektende çok dogru şeyler.kuantum fizigi.ülkemizdede bunu uygulayanlar çok.birçok şeyi hayal ederek ve çok istendigi takdirde gerçektende oluyor.ben bunu birçok kez yaşadım.kötü şeyler düşünürsekte gerçektende kötü şeyler oluyor hayatımızda.bazı arkadaşlar bu filmde allahtan bahsetmiyor yazmışlar.bunu yazanlara diyorumki filmi dikatli izlememişsiniz.şükr etmekten bahsed,iliyor filmde.ve inanarak bazı şeyleri istersek yüce rabbim onu bize nasip etcektir.
padida
padida
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından puding Çarş. Eyl. 30, 2015 3:10 pm

De ki, “size gökten ve yerden kim rızık veriyor? O, kulaklara ve gözlere hükmeden kim? Ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkaran kim? İşleri idare eden kim?” Hemen “Allah’dır” diyecekler. De ki, “O halde Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?”
Allah tan dileyin düşünmek yerine…..

puding
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

At

Mesaj tarafından kaleci Perş. Ekim 15, 2015 3:47 pm

filmde sanki tartosvky izleri var gibiydi gerçekten çok başarılı ve güzel buldum, keyifle hiç sıkılmadan izledim, tavsiye ederim

kaleci
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Kaplan

Mesaj tarafından kagit Perş. Ekim 15, 2015 3:55 pm

mükemmel tasvir edilmiş çizimler eşliğinde görmeye alışık olmadığımız bir tarzda dini öğeler de barındıran seyre değer bir filmdi.basit bir konusu olsa da çizimlerdeki çekici tarz sürükleyip götürüyor insanı. çok güzel filmler yayınlıyorsunuz sinema tvler

kagit
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Keçi

Mesaj tarafından tasci Perş. Ekim 15, 2015 4:05 pm

pek dikkat etmediğim ve umrumda olmayan birşey olsada ,gereğinden fazla masonik öğe vardı filmde...

tasci
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Domuz

Mesaj tarafından kalem Perş. Ekim 15, 2015 4:16 pm

farklı bir yapım.ben beğendim..

kalem
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından seksen Perş. Ekim 15, 2015 4:21 pm

Herşeyden önce realistik Walt Disney veya Pixar çizimleri beklemeyin. Kendine has veya stilistik bir tarzda çizilmiş kaliteli, konusu olduğu üzere bol bol "Keltik" (celtic - keltlere ait - kelt mitolojisinde geçen ...ulan ne ukalayım) sembollerin başrolünü oynadığı farklı bir animasyon..Keyifli..izleyiniz.
seksen
seksen
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Manda

Mesaj tarafından dumanyedi Perş. Ekim 15, 2015 4:32 pm

Bol mason temalı bir animasyon (tek göz, üçgen işareti, kendi kuyruğunu yiyen yılan vs. vs. ), çizimler yaratıcıydı onun dışında beğenmedim

dumanyedi
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Keçi

Mesaj tarafından volfram Perş. Ekim 15, 2015 4:42 pm

Çok güzel bir animasyon. Disney'e alternatif olarak farklı ve çizimleri daha sanatsal bir animasyon arayanlara tavsiye ederim. Burda yorumlarda gördüğüm kadarıyla arkadaşlar bazı görselleri mason simgesi zannetmişler ama çoğu antik Kelt ve İskandinav kültürlerine ait şeylerdir. Filmde de zaten pagan bir geçmişe ve kültüre sahip Keltlerdeki ilk hıristiyanlaşma dönemi ve Viking baskınları karşısında hayatta kalmayan çalışan ilk Kelt hıristiyanlar anlatılıyor.
volfram
volfram
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Kaplan

Mesaj tarafından dicaprio Perş. Ekim 15, 2015 4:48 pm

Arkadaslar bu filmin kitabinida okudum kimse sır rın oldugu yerde tanri yok demiyor sirrin asıl sırrı tanrıdan hep istedigimiz seyleri nasl istememiz gerektigini ogretmektir ve peygamberlerinde sirri en iyi algilayan insanlar olduklari icin tanrinin en sevdigi kullar oldugunu dusunuyorum.. Dusunun bu kitabi bi dinin ustune kursalardi diger dine sahip olanlar ve inanssiz bu kitabi okurmuydu? Evrenin bi genelleme oldugunu unutmayin..
dicaprio
dicaprio
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Maymun

Mesaj tarafından kuramcı Perş. Ekim 15, 2015 5:30 pm

Olmadigini kanitlamaz aranizda mutlaka cay icenler vardir caya seker atin ve karistirn sekeri muhtemelen gormeyeceksiniz bu sekerin olmadigini kanitlamaz cayi yudumlayin sekerin tadini hisedeceksiniz . Alah ta oyle Hisetmek isterseniz emin olun hisedersiniz bunlari niye anlatiyorum bir kac arkadas din le modernligi kiyaslamis din zaten anlatiyor abdest al temizlen ,namaz kil fitness a para odeme ,icki icme cevrene zarar verirsin, zekat dunyada ac insan kalmasin,yalan soyleme insanlari aldatirsin iyi dusun sana iyi yolar acilsin…kotu olursan kotu yolda iyi olursan iyi yolda olursun ve daha niceleri neyse hepiniz kalin saglicakla rabbime emanet olun
kuramcı
kuramcı
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Horoz

Mesaj tarafından fedai Perş. Ekim 15, 2015 5:45 pm

oncelikle inanlara ve inanmayalara saygimi belirtmek istiyorum ….. bugun 2000 li yilarda belirtilenler daha eski donemlerde aynisi belirtimis zaten bugunun teknolojisiyle daha gorkemli anlatilmis emege saygi gostererek tebrik ediyorym hergun daha inancli oluyorum Kuran-i kerimde ki yazilanlari daha kapsamli anlatmislar ve bizler bunun tartismasini yapiyoruz olumlu ve olumsuz dusunenlere soruyorum gunumuzde teknolojile tasdiklenmis her durum ve olay binlerce yil once yazilmis kitapta soz edilmis? Sizce bu normal mi? Yada tesaduf mu? Sadece dusunun! emin olun dusunceleriniz hic caba harcamadan cevapliyacaktir …. Allah var olduguna supheyle bakiyordum cunku gormuyordum ruzgarida gormuyorum bu ona

fedai
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından tokat Perş. Ekim 15, 2015 6:01 pm

Burda allahı inkar eden bişey oldugunu düşünmüyorum zayen orda allaha yani tanrı ya şükür edmemizi söylüyor sizi dinliyorum …
tokat
tokat
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından vadeci Perş. Ekim 15, 2015 6:05 pm

Allah derki “biz insanın kaderini kendi iradesine bağlı kıldık”Enam suresi nerede sınama acaba ? sınama filan yok , bu dünyaa istediğinizi yasayın diyor Allah ama sonrasınında hesabınızı vereceğinizide unutmayın. sadece bu.dini bu kadar detaya indirmek niye ? benim tek kaynağım kurandır orada da pozitif düşünmeyin tarzı bişe yazmıyor.zorlştırmayın basitleştirin lütfen
vadeci
vadeci
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından maksat Perş. Ekim 15, 2015 6:09 pm

yaşadıklarımız düşüncelerimi zin aynasıdır doğru bencede kötü düşünceye sahip olan kötü şeyleri çeker iyi düşünceye sahip olann iyi şeyleri çeker…burda önemli olan düşüncelerimizi ne kadar kontrol edebiliyoruzz….
maksat
maksat
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Yılan

Mesaj tarafından dedana Perş. Ekim 15, 2015 6:27 pm

bunun dinle katiyyen alakasi yoktur, Islamda Allahin bizi imtahan etmesi vardir, ve imtihan gereyi iyi dusunsen de, kotu dusunsen de Allah seni sinamak icin her turlu olayla karsi_karsiya koyar

dedana
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından sestak Perş. Ekim 15, 2015 6:31 pm

zaten sır’rı var eden Allah,yani bunda Allah’a karşı olan bir şey yok.

sestak
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Keçi

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki