FORUM FİLBOX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08

+4
moldova
resort
murathan
lerayden
8 posters

Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08 Empty Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08

Mesaj tarafından lerayden Çarş. Eyl. 02, 2015 1:25 pm

Vizyon Tarihi: 07 Aralık 2007
Yapımı : 2007 - ABD , İngiltere
Tür : Aile , Fantastik , Macera
Süre: 113 Dak.
Yönetmen : Chris Weitz
Oyuncular : Nicole Kidman , Daniel Craig , Eva Green , Christopher Lee , Dakota Blue Richards
Seslendirenler : Ian McKellen , Freddie Highmore , Kathy Bates , Ian McShane , Kristin Scott Thomas
Senaryo : Chris Weitz
Yapımcı : Paul Weitz , Toby Emmerich

Oscar ödüllü filmde, küçük bir kız paralel evrende en iyi arkadaşını ve kaçırılan diğer çocukları kurtarmaya çalışır.

Bizimkine paralel bir dünyada, on iki yaşındaki didişken Lyra ile cini Pantalaimon, bildiğimiz Oxford’dan farklı ama yine de tanınabilen bir Oxford’da yaşar. Bir akşam Lyra’nın amcası Lord Asriel okulu ziyarete gelir. Lyra ile cini, onun hocalarla yaptığı gizli toplantıya kulak misafiri olurlar. Lyra gizlendiği dolapta, Toz, Kuzey’de havada asılı bir şehir ve cinayetle sonuçlanan bir keşif seferi hakkında esrarengiz hikayeler dinler. Sonra arkadaşı Roger, çocuk hırsızı Gokgoklar tarafından kaçırılır, güvenilmez ama güzel Mrs. Coulter onu birlikte yaşamak için Londra’ya *******ürür. Çingenelerin kurtardığı Lyra onlarla Kuzey’e gider. Zırhlı ayıların hüküm sürdüğü, gökyüzünde cadı-kraliçelerin uçtuğu ve bir grup bilim adamının, hakkında konuşulmasının bile çok ürkütücü olduğu deneyler yaptığı bir yerdir burası. Lyra’nın bu büyük korkunun üstesinden gelebilmesi için, Kuzey Işıkları’nın ötesine erişen daha dehşet verici bir şeyle yüzleşmesi gerekmektedir.
lerayden
lerayden
Yamak
Yamak

Kedi
Lakap : beyaz kalpak

Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08 Empty Geri: Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08

Mesaj tarafından lerayden Çarş. Eyl. 30, 2015 12:32 pm

bir zaman cem yılmazın hokkabaz ına gittiğimde film sonunda insanlar çıkarken arka koltuklardan birinde iki kafadar olan arkadaşın şu komuşmasına şahit olmuştum.. "..yaa kurtlar vadisi ırak daha güzeldi ya.." ..ve ben arkadaşımla bunu duyunca kopmuştuk adeta. neden koptuğumuzu açıklamama gerek yok herhalde anlamışsınızdır:)
altın pusula güzel bir film arkadaşlar izledimde konuşuyorum:)
lerayden
lerayden
Yamak
Yamak

Kedi
Lakap : beyaz kalpak

Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08 Empty Geri: Altın Pusula - The Golden Compass19 Eylül, 12:15 - 14:08

Mesaj tarafından murathan Çarş. Eyl. 30, 2015 1:14 pm

izledim ve aklımda hiç bir şey kalmadı yani bende hiç iz bırakmadı gayet saçma bi film. dedikleri gibi efektler de o kadar mükemmel diildi bence ve izlerken çok sıkıldım! ve öyle saçma bi yerde bitiyorki film devamı varmış diye... bence yazık verilen paraya ve zamana!!! ama bak nicole kidman mükemmel bi kadın özellikle kıyafetlerine bayıldım:)
murathan
murathan
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından resort Çarş. Eyl. 30, 2015 1:21 pm

çok güzel insanı heyacanladıran bir fili fantastik bir dünyadan gelmiş sankji o kadar güzelki ben çok begendim

resort
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından moldova Çarş. Eyl. 30, 2015 2:16 pm

film harika olmasada beğendim efektleri mükemmeldi bu film süresi az olunca akılarda dünyanın en pahalı filmi sorusu geliyor ama filmi bitirselerdi işte majesteryum kapıssalar dı film hem uzun hemde daha iyi olurdu
moldova
moldova
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından yeniceli Çarş. Eyl. 30, 2015 2:31 pm

Film iyiydi fakat sonunu beğenmedim, yani saçma bir yerde bitti, illa 2.sini izleyecez Very Happy

yeniceli
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından rejisör Çarş. Eyl. 30, 2015 2:41 pm

Sinema tarihinin en pahalı yapımını izlememek olmaz ama değil mi Smile Türklerin "Çocuk Filmi" deyip üzerinde durmadığı filmlere adamlar 260 milyon dolar harcıyor Smile Sonra neden Türkiye'de iyi yapımlar yok Smile
rejisör
rejisör
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından naturallife Çarş. Eyl. 30, 2015 2:58 pm

çoook pahalı be.O paraya 3 tane süper film olr.ya bide filmin neresine gittiyse o kadar para kötü film demiyorum ama daha güzel olabilirdi o paraya bide yüzüklerin efendisi'yle kıyaslamaları komiğime gitti.Herkese duyrulur dünyaya bidaha yüzüklerin efendisi gibi film gelmes . bitti
naturallife
naturallife
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından padida Çarş. Eyl. 30, 2015 3:05 pm

Bence bu filmi yüzüklerin efendisi filmiyle kıyaslamak yanlış bir iştir.çünk ayrı dünyaların filmleri Smile.Çocuk filmi der herkes böyle bir filme işte o yüzden Türk sineması ilerleyemiyor.Adam sen 1 milyon dolar ver ben fıstık gibi film yapçam diyor ama sonunda vasat filmler çıkıyor. Çocuk filmi olmuyor belki hayalgücümüzü ve var olan şeyi düşünme yeteneğimizi kısıtlıyor.Belli bir kalıba sokuyor bizi ve büyük düşünmemizi büyük yapmamızı da kısıtlıyor.Şimdi böyle düşünürsek ve cesur olmazsak dünya bizi yer yutar ve filmde olduğu gibi hiçbir yerde ileriye gidemeyiz.En azından böyle şeyler yapmaya çalışanları desteklemek gerek Türkiye de.Çocuk filmi gibi önyargılara kapılmayalım
padida
padida
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin