FORUM FİLBOX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15

+28
mudo
altıüstü
delora
sestak
dedana
maksat
vadeci
tokat
fedai
kuramcı
dicaprio
volfram
dumanyedi
seksen
kalem
tasci
kagit
kaleci
puding
padida
naturallife
rejisör
yeniceli
moldova
resort
murathan
lerayden
porland
32 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15 Empty Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15

Mesaj tarafından porland Salı Eyl. 01, 2015 9:42 pm

Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15 Yakin-tehdit-1356940865

Vizyon Tarihi: 04 Ocak 2013
Yapımı : 2011 - ABD
Tür : Dram , Gerilim , Suç
Süre: 91 Dak.
Yönetmen : Joel Schumacher
Oyuncular : Nicolas Cage , Nicole Kidman , Cam Gigandet , Liana Liberato , Ben Mendelsohn
Senaryo : Karl Gajdusek

Oscar ödüllü Nicolas Cage ve Nicole Kidman’ın başrollerini paylaştığı, heyecan dolu bir gerilim… Kyle (Nicolas Cage) ve Sarah Miller (Nicole Kidman), varlıklı ve birbirini seven evli bir çifttir. Bir elmas tüccarı olan Kyle, iş gezisinden henüz dönmüştür. Evin genç kızı Avery ise arkadaşlarıyla dışarı çıkmayı planlamaktadır. Bu esnada, maskeli ve güvenlik üniformalı dört adam eve girerek Sarah’yı rehin alırlar.
porland
porland
Merhabalar
Merhabalar

Domuz

Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15 Empty Geri: Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15

Mesaj tarafından lerayden Çarş. Eyl. 30, 2015 1:01 pm

Anlamıyorum Nicolas Cage ve Nicole Kidman gibi Hollywood'un iki önemli ismi nasıl böyle bir filmde oynar? Film o kadar bayıcı ki, "yeter artık sonu gelsin ne olacaksa olsun" dedim kendi kendime. Türü açısından aynı tarzda bir çok film mevcut ve sınıfının en kötü filmlerinden biri. Öncelikle film çok uzun, gereksiz sahneler çok fazla. 4 kişi bir araya gelmiş, adamı soyacaklar, 4'ününde birbirinden haberi yok! Oyunculuklar da vasat. Nicole Kidman'ın çığlıkları filmde beni baydı. Ayrıca filmin ismi "tehdit" olsa daha iyi olurmuş. Filmde o kadar çok tehdit var ki, kimsenin bi halt yiyemeyeceği, filmin sadece tehditlerle geçeceği ilk 30 dakikasında anlaşılıyor. Yok asarım, yok keserim, yok canlı canlı yerim, yok gözünü oyarım, yok beyine sıkarım, yok güzel yüzünde delik açarım... Cidden çok bayıcı. Boş zamanınız bolsa ve yapacak hiç bir şeyiniz yoksa izleyin. Puanım 4/10...
lerayden
lerayden
Yamak
Yamak

Kedi
Lakap : beyaz kalpak

Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15 Empty Geri: Yakın Tehdit - Trespass 20 Eylül, 19:15

Mesaj tarafından murathan Çarş. Eyl. 30, 2015 1:13 pm

Başrollerine kesinlikle yakışmayacak berbat bir film.. Çok yavaş ve bu filmden bir anafikir çıkmıyor.10/2,5 oda 2 güçlü ismi için.
murathan
murathan
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından resort Çarş. Eyl. 30, 2015 1:20 pm

Nico sen niye böyle yapıyosun ki ama kaliteni bozdurmuşsun kendine.
Olamamış bu film. Hiç olmamış sana!
Film değil, oyuncular kendini izlettiriyo da oyuncularda da bi performans eksikliği war yani// :
izlemeseniz de olur!

resort
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından moldova Çarş. Eyl. 30, 2015 1:28 pm

Neden bu kadar kötü yorumlar yapılmış anlamadım. Film ahım şahım bir film olmasa da izlenebilecek seviyede güzel bir film olmuş.
moldova
moldova
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından yeniceli Çarş. Eyl. 30, 2015 2:29 pm

Bir çoğumuzu alıştığımız Nicolas Cage karakterlerinden farklı pasif gibi duran ama içten yanmalı motor gibi her an patlayacakmış gibi duran ama neredeyse filmin sonuna kadar o patlamayı bir türlü göremediğimiz Kyle karakteri hayal kırıklığına uğratmış olabilir. nedense ben ailenin kızının biraz daha kahraman vari işler yapacağını bekliyordum ancak çok pasif kaldı. Film genel olarak beğendiğim filmler listesine eklenecek kalitede idi,neredeyse aynı mekanda başlayıp aynı mekanda biten bir filmde tempoyu yüksek tutmak (gerilim de de komedide de dramda da ) zordur. Yönetmen tempoyu biraz bizim beklediğimizin altında tutsa da keyifle seyrettim 8,5 veririm

yeniceli
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından rejisör Çarş. Eyl. 30, 2015 2:39 pm

IMDB puanı her ne kadar 5,2 olsada benim gözümde bu puan en az 7 olmalıydı! Filmi sakin bir zamanda izlemeniz gerekiyor çünkü her saniyesi merak uyandırıcı ve nefes almadan izliyorsunuz. Nicolas CAGE kendini pek gösteremesede Nicole KIDMAN yine harikalar yaratmış.
rejisör
rejisör
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından naturallife Çarş. Eyl. 30, 2015 2:57 pm

Film bulunamazsa seyredilebilir.
Kidman / Cage Oscar li büyük Star lar ama burada kendilerini harcamislar,derinlik yok,yüzeysel bir sey,yapit da diyemiyecegim.
Notum – 10 üzerinden 3
naturallife
naturallife
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından padida Çarş. Eyl. 30, 2015 3:04 pm

sürekleyici ve izlenebilir bir film teşekkür mcd sonuçta nicolas cage nikole kıdmen var.
padida
padida
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından puding Çarş. Eyl. 30, 2015 3:11 pm

herkes beğenmek zorunda deeğil tabi fakat ben beğendim şahsen önemli olan insanı sıkmıyor konuda kopukluk yok , oyuncular ve filmdeki başarıları güzel daha neyin kafasını yaşıyorsunuz keyfinize bakın... herkes filmi vakit geçirmek için izler buda iyi bir tercih olur izlemenizi öneririm

puding
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

At

Mesaj tarafından kaleci Perş. Ekim 15, 2015 3:46 pm

Sıradan bir film olmaktan öteye gidememiş. Zaman zaman aksiyonun dozu artsada film sıkıcı ilerliyor. Nicolas Cage filmleri artık eskisi gibi değil...

kaleci
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Kaplan

Mesaj tarafından kagit Perş. Ekim 15, 2015 3:54 pm

Düşük maliyetli film . Bir odanın içinde geçiyor büyük bir bölümü N.Cage be N.Kidman olmasa hiç izlenmez

kagit
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Keçi

Mesaj tarafından tasci Perş. Ekim 15, 2015 4:05 pm

Fena film degil ama Nicolas Cage ve Nicole KidmN GİBİ OYUNCULARA YAKIŞAcak bir film de degil..Kurgu biraz zayıf kalmış..dev oyuncular bile sönük filmde..
Oyunculuk adına filme diyecegim bişey yok ama kurgu adına çok zayıf kalmış film..Ama heyecanın dorukta oldugu ve aksiyonun ii oldugu sahnelerde vardı elbette..Kısacası benzerleri yapılmış özgün olmayan orta seviye bir film..Ne iyi ne de kötü..

tasci
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Domuz

Mesaj tarafından kalem Perş. Ekim 15, 2015 4:15 pm

İspanyol filmi "Dehşet Evi"nin Hollywood versiyonu.Direk olarak vasat film diyeceğim. Çünki, senaryo darmadağın ve değişik hava katma çabası filmi dahada kötüleştirmiş!!.Filmde rahatsız edici kaos var.İnandırıcılıktan çok uzak ciddi temalı filmde, mantık hataları ve olmaz bukadar dedirtecek sahneler dolu.
Mücadele adına herşey denendiği için ortaya çorba vari bir yapım çıkmış. Saray yavrusu evin içinde ki tabiri caizse tepişmeler!!! bir müddet sonra komik hale dönüşüyor.
Ünlü oyuncuların varlığıda filmi kurtaramadığı gibi, bu şöhretlerin böylesi vasat bir yapımda rol almaları kızmamızada sebep oluyor.

kalem
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Mesaj tarafından seksen Perş. Ekim 15, 2015 4:20 pm

Nicolas cage sihirbazın çırağı,intikam yolu, intikamın bedeli gibi son zamanlardaki saçma filmlerine bir yenisini daha eklemiş.Konu çok basit. Düşündüğün hiçbir şey filmde gerçekleşmiyor.Sıradanlıktan öteye gitmemiş.Sadece iyiki Nicole Kidman var. Rolünü çok güzel oynamış...
seksen
seksen
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Manda

Mesaj tarafından dumanyedi Perş. Ekim 15, 2015 4:31 pm

Usta sinemacı Joel Schumacherin iyi filmi kadar kötü filmleride var, ama hiçkimse Batman ve Robinden daha kötüsünü yapabileceğini tahmin etmemişti.Usta sinemacı iki büyük yıldızın ve bir dolu tanınmış yan oyuncunun yer aldığı bu gerilim dram karmasında ilk önce binbir klişeyi üst üste sıralıyor sonrada bunları tek tek yıkmaya çalışıyor(arzularını kontrol edememiş ihmal edilen eşten, vefakar anneye) oyuncu performanslarının vasatlığından ve sahne planlamasının kötülüğününde etkisiyle bir panayıra dönüyor film resmen.Sonundada aile değerlerini kutsayıp paranın önemsizliğine vurgu yapıp bu işkenceyi bitiriyor.(Aslında film 90dk ama insana 90 saat gibi geliyor.)
10/1

dumanyedi
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Keçi

Mesaj tarafından volfram Perş. Ekim 15, 2015 4:42 pm

Nicolas Cage neden böyle filmlerde oynayıp kaliteni düşürüyorsun yaa
çok sıkıcı ve sıradan bir film tavsiye etmiyorum Smile
volfram
volfram
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Kaplan

Mesaj tarafından dicaprio Perş. Ekim 15, 2015 4:47 pm

izlediğim en güzel nicole kidman-nicolas cage flimiydi bence tek solukla izlenebilinecek bir flim insan zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor her ikiside çok güçlü performanslar sergilemişler herkese tavsiyemdir 10 yıllık sinema deneyimlerimle konuşuyorum...10/8 hakketiğini düşünüyorum
dicaprio
dicaprio
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Maymun

Mesaj tarafından kuramcı Perş. Ekim 15, 2015 5:29 pm

Film o kadar iyi bir film değil. Ancak yerin dibine sokmayada gerek yok. Nicolas Cage ve Nicole Kidman ellerinden gelenin en iyisini, filme verebileceklerinin en iyisini vermişler. Ancak tabiikide filmi sırf bu iki oyuncu kurtaracak değil. Filmin tek bir mekanda geçmesi ve pek fazla hareket olmamısı izleyenlerin canını sıkabilir. Yan rollede ki oyuncularda ellerinden geleni yapmışlar. Senaryo daha iyi olsa muhtemelen film bu kadar kötü eleştiri almazdı. Gerilim türünde film seviyorsanız, Nicolas Cage veya Nicole Kidman olsunda her filmi izlerim diyorsanızizleyin(benim yaptığım gibi). Aksi takdirde hayal kırıklığına uğrayacağınız gerçek.
kuramcı
kuramcı
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Horoz

Mesaj tarafından fedai Perş. Ekim 15, 2015 5:44 pm

Biraz klişe bir senaryosu olması, aile babası ve normal bir iş adamı olan Kyle ın bu zor durumda böyle bir karakter koyması, yine bu zor durumda hem annenin hem de kızın ayrı ayrı sağlam duruşları fazla gözüme batmasına rağmen filmi beğendim. Neden derseniz, zaten böyle bir senaryoda bunlar olmalı ki film yürüsün ve tüm bu olumsuz klişe etmenleri çok olumlu işleyen bir de oyuncu kadrosu var. Hem başroller hem de yan roller görevini çok iyi yerine getirmiş. Sizi hikayenin içine alıp sıkmadan bu 90 dk yı (hemde bu klişe senaryo ile ) izletebiliyorsa demek ki birileri gerçekten iyi birşeyler de koymuş ortaya. Belki de bu yüzden puanım 6.5 tan 7 Smile Sahnelerin yerinde uygulanıp yerinde kesilmesi, film süresinin tam yerinde olması da sıkmayan diğer etmenler, bu açıdan yönetmene de bir artı koydum. Bence boş bir 90 dakika için olumlu bir seçim.

fedai
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından tokat Perş. Ekim 15, 2015 6:00 pm

Nicolas Cage'in son zamanlarda rol aldığı filmlerdeki düşüşünün bu filmdede devam etiğini görüyoruz.Oyunculukları çok vasat buldum.Adeta tv de sıradan bir film izliyorum havasına kapıldım ve filmin sonunu gerçekten zor getirdim.Ortanın altında bir film olduğunu söylemeliyim.Birde şunu öğrendim ki hiçbir zaman sevdiğiniz bir oyuncu filmde rol aldığı için o filmi izlemeniz gerekmiyomuş.Nicolası artık daha iyi yapımlarda görmek istiyoruz.Bana kalırsa zaman kaybına yakın bir film.Puanım 10/6.2
tokat
tokat
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından vadeci Perş. Ekim 15, 2015 6:05 pm

bu tür filmlerde bir sürpriz beklenir filmin bir yerinde veya sonunda bişey olur filmi o olay götürür ama bu film de hiçbir şey olmadı basitti .
vadeci
vadeci
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından maksat Perş. Ekim 15, 2015 6:08 pm

Açıkçası daha iyi bekliyordum konuda çok klişeydi ama yinede nicolas için izlenebilir .
maksat
maksat
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Yılan

Mesaj tarafından dedana Perş. Ekim 15, 2015 6:27 pm

MÜKEMMEL filmdi. Arkadaşlar bu filme yapılan yorumları gördükten sonra Nasıl Karalamacı bir millet oldugumuzu görmüş oldum. Film bir evde geçmesine ragmen aksiyonu ve adrenalini hiç düşmeyen yüksek tempoya sahip bir film. Filmde SÜPRİZ olmadıgını iddia eden arkadaşlar kesinlikle bu filmi izlememişlerdir.Birçok yerinde beni şaşırtan ve fazlasıyla düşünülmüş sahnelere sahip bir film Trespass. İnsanlar birbirinin yorumundan etkilenip filmi kötüleme teleşına girmiş. Ben bu filmi çok begendim.Bu filme kötü diyenler sıkıcı ve basit diyenler ALLAH TAN KORKUN BE.. Birr Nicolas hayranı olarak yorumlardan dolayı uzun süre erteliyordum ve bugün izledim tüm yorumların ne kadar gereksiz oldugunu gördüm. Yönetmeni bilenler bilir Telefon klubesi 23 numara gibi kült filmlere imza atmıştır ve ilginç bir kişidir. Kısıtlı bir mekanda bu yüksek tempolu bir film çekmek zordur.Ve süprizlerle dolu oldugunu söyleyebilirim. Her sahnesi akıllıca işlenmiş. Nicolas Cage ve Nicolas kidman zaten olaganüstüydüler ama onların haricinde yan rollerde olan tüm oyuncular mükemmeldi bence..Hatta o soyguncusun sevgilisi rolundeki kadın bile oyunculuk olarak fevkaladeydi. Bundan sonra bu sitede kimsenin yorumlarına itibar etmemem gerektiğinin en büyük kanıtı bu filmdir. ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR. 10/ 8.0

dedana
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Ejderha

Mesaj tarafından sestak Perş. Ekim 15, 2015 6:31 pm

Son zamanlar da sıkca rastladığımız bir konu.Evli bir çiftin dört suçlu tarafından rehin alınması ve bu sırada eve giren hırsızların olaya dahil olmalarını konu edinen film.Açıkcası kadroya baktığımız da Nicolas Cage ve Nicole Kidman ı gördüğümde heyecan basmıştı beni çünkü hem konusu güzel ve oyuncular şahane.Filmi izledikten sonra ise çok büyük bir hayal kırıklığı oluştu...Yine klasiklikten çıkamamış türlerinin çok altında kalmış kadrosuna rağmen.Kısacası Nicolas Cage ve Nicole Kidman'ın kalitesine yakışmayan sıradan bir film.Puanım 10/5

sestak
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Keçi

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki