FORUM FİLBOX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında

5 posters

Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında Empty Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında

Mesaj tarafından resort Ptsi Ağus. 03, 2015 1:00 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

nlar zafer için tünel kazdılar – Flanders'ın balçığına, Champagne'in kalkerlerine ve Alplerin granitlerine – ve birçoğu bilinmeden, tanınmadan ölüp gittiler. Tünel kazan bu adamlar Birinci Dünya Savaşı'nın adsız kahramanları – yeraltında birkaç metre alan için hayatlarını tehlikeye atarak hep derine, daha derine tünel kazan lağımcılar. Birinci Dünya Savaşı'nın lağımcılarını konu alan bu etkileyici dizide, topları ve ağır silahları yerleştirmek ve dağ yamaçlarını patlatmak için yıkması imkansız granitleri ve Alplerin buzlarını kazan, Almanların başlattığı, İngilizlerin ve Fransızların mükemmelleştirdiği ve sonra İtalyanlar ve Avusturyalıların yüksek dağlara ilişkin savaş taktiklerine dönüştürdüğü bir teknik olan tünel kazma stratejisinin nasıl evrildiğini izliyoruz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

resort
Merhabalar
Merhabalar

Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında Empty Geri: Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında

Mesaj tarafından altıüstü Cuma Ağus. 07, 2015 3:47 pm

tünel kazmanın tarihini anlatıyorlar, konu nereden akıllarına gelmiş acaba

altıüstü
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Domuz

Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında Empty Geri: Büyük Yeraltı Savaşı Viasat Hİstory Hd Kanalında

Mesaj tarafından fudemast Cuma Ağus. 07, 2015 4:08 pm

gereksiz bir yapım, izlenecek bir şey değil, çokta zorlamayın kendiniz yakalayayım diye

fudemast
hoşgelmişsin
hoşgelmişsin

Manda

Mesaj tarafından lerayden Ptsi Ağus. 17, 2015 11:54 pm

tarih ama bu kadar da ince değil detaya gerek var mı bilmiyorum, belki zorlama bir tez konusu olabilecek bir belgesel
lerayden
lerayden
Yamak
Yamak

Kedi
Lakap : beyaz kalpak

Mesaj tarafından murathan Salı Ağus. 18, 2015 12:12 am

lerayden demiş ki:tarih ama bu kadar da ince değil detaya gerek var mı bilmiyorum, belki zorlama bir tez konusu olabilecek bir belgesel

hahaha zorlama tez konusu, hakkaten, yüksek lisanslarda bazı uyuz hocalar sırf mezun olmasınlar diye veriyorlar, göktürk dönemi idare hukukunun yerel yönetim şekillleri gibi, kaynak bul da yaz o tezi
murathan
murathan
Merhabalar
Merhabalar

Mesaj tarafından resort Salı Ağus. 18, 2015 12:28 am

bende gariplik var heralde benim hoşuma gitti, oturunca izliyorum

resort
Merhabalar
Merhabalar

- Similar topics